Скарбниця імператора від de Gournay

Нова колекція «The Emperor’s Collection»  від люксової англійської фабрики  de Gournay,  створена за мотивами стародавніх китайських сувоїв представників династії Сун, які були пофарбовані виключно на Сході і тоді ще переважно ізольовані від впливу зовнішнього західного світу.

Треба відзначити, що в сюжетах своїх колекцій de Gournay неодноразово зверталися до багатого творчого доробку Китаю. Наприклад, в одній з найбільш красивих колекцій фабрики – «Chinoiserie». Але сюжети, які брали за основу, більшою мірою ставилися до XVIII століття, коли техніка і сам підхід до живопису вже міг носити відбиток Заходу.

emperors_collection_de_gournay1

«The Emperor’s Collection» пропонує на вибір три приголомшливих дизайни  в кращих традиціях китайського живопису 960 – 1279-х рр.

Ідея для першого дизайну – «Тисяча Лі річок і гір» – народилася з сюжету однойменного сувою Хуей-цзун «A Thousand Li of Rivers and Mountains», восьмого імператора династії Сун. При створенні оригіналу автор використовував прохолодні блакитні і насичені бірюзові відтінки, улюблені для всіх представників династії Танг.

chinesisch_wang_ximeng_-_a_thousand_li_of_river_bridgekl1-1680x671

Щоб з’єднати в дизайні і драматизм, і поезію, цим же шляхом пішли і майстри фабрики de Gournay.

de-gournay-wall-paper-01

Другий дизайн в колекції – «Бамбуковий гай» – створений за мотивами автопортрету в бамбуковому гаю руки Чжао Менфу – видатного державного діяча, вихідця з родини нащадків сунского імператора Тайцзу і разом з тим відомого китайського художника.

zhao_mengfu__self_portrait__1299_album_leaf__palace_museum_beijing

Майстри фабрики de Gournay майстерно передали духовну  самотність і зречення фігури Чжао від зовнішнього світу, мандрівного через гай бамбука.

Третій дизайн відсилає до сувою «Уявний краєвид Се Ююя» ( «The Mindscape of Xie You Yu») того ж Чжао Менфу.

yang-yongliang-the-mind-landscape-of-xie-youyu-by-zhao-mengfu-1024x237

У цій роботі майстри de Gournay постаралися, щоб досягнутий автором баланс між чіткими контурами і легким «серпанком», типовими для стилю імператора, в їх інтерпретації не був порушений.

de-gournay-wall-paper-04

Як зізнається Клод Сесіл Гурне, засновник фабрики, в de Gournay тільки почали занурюватися в цей унікальний для історії стародавнього китайського живопису період, але вже націлені внести свою лепту у справу його відродження.

 

«Без сумніву, китайський живопис – невичерпне джерело натхнення для дизайнерів у всьому світі. Ми, як завжди, постараємося зробити все можливе, щоб, залишаючись вірними оригіналам і традиціям, адаптувати зміст і палітру цих шедеврів для сучасних інтер’єрів »- додає Клод, і ми щиро віримо, що у фабрики це вийде.

About Author

riter

Прокоментировать