Шпалерних справ майстер! Ручні методи нанесення візерунків на шпалери.

Дуже цікавими є способи ручного нанесення візерунка на шпалери за допомогою шовкографії, а так само за допомогою штампів і набивних дощок.

Шовкографія є ручним способом нанесення візерунка на шпалери, який здійснюється з використанням спеціальних рамок і трафаретів.

Фарба наноситься на рамку, обтягнуту шовком, поліефіром або нейлоном, і проникає в ті ділянки, які не прикриті трафаретним шаблоном. Використовуючи декілька таких рамок можна додавати шпалерам будь-яку кількість відтінків, послідовно наносячи необхідні шари фарби. Сам друк безпосередньо здійснюється спеціальною ракелею, якою проводять по трафарету зверху.

Collage56

Блоковий друк. Цей ручний метод друку є попередником поверхневої технології нанесення візерунка і взагалі найпершим способом друку в світі.

Блоковий друк здійснюється за допомогою різьблених дерев’яних блоків (як правило, використовується по одному такому блоку для кожного кольору), якими майстер видавлює візерунок на паперовому полотні. Після нанесення найбільших елементів настає черга наносити візерунки подрібніше, що вимагає від майстра ще більшої акуратності і терпіння.

Collage11

Друк даними способом займає досить багато часу і є дуже трудомістким процесом, тому настінні шпалери, розписані таким чином, сьогодні є одними з найдорожчих.

Збережені старі дерев’яні штампи самі виглядають як витвори декоративно-прикладного мистецтва!

Батьківщиною дерев’яних блоків вважають Індію – звідти вона поширилася по країнах Близького Сходу, в Єгипет, Грецію, Рим, Візантію та Європу. Хоча не виключена можливість і незалежного її зародження в різних країнах. У кожному разі це дуже давнє ремесло. Відомий фрагмент грецької набивної тканини IV століття до нашої ери.

About Author

riter

Прокоментировать