Як правильно вибрати торшер: 7 корисних порад

Здавалося б, що може бути простіше – вибрати і купити торшер, але до цього питання потрібно поставитися з усією серйозністю. Де знайти місце для цього освітлювального приладу в інтер’єрі, і що потрібно знати купуючи торшер?

8

Отже, торшер являє собою підлоговий світильник з високою ніжкою-підставкою (одна чи кілька), на якій знаходиться абажур. Це універсальний і мобільний предмет інтер’єру, якому знайдеться місце в будь-якій кімнаті, але перш варто визначитися з його призначенням. Ми з’ясували, що існує три типи торшерів, і у кожного своя функція.

Торшер з відбиваючим світлом

У такого світильника освітлення яскраве і рівномірне. З його допомогою добре коригувати висоту стелі, якщо вона низька. Для цього потік світла необхідно направляти на стелю (стіни), відбиваючись він візуально підніме стелю.

1

Торшер з розсіяним світлом

Коли в будинку необхідно створити теплу розслаблюючу атмосферу, краще вибрати торшер, який рівномірно і м’яко розсіює світло. Відомо, що приглушене освітлення сприяє гарному відпочинку та психологічному розвантаженню. Такі варіанти ідеальні в зоні відпочинку (вітальні, спальні, дитячій). З їх допомогою легко створити приглушене освітлення. Особливо незамінні такі моделі в кімнатах для новонароджених.

2

Торшер з направленим світлом

Такий торшер призначений для читання (в’язання, роботи) в темний час доби. Найчастіше потік світла направлений вниз. Є моделі, які можуть змінювати траєкторію освітлення. Можна віддати перевагу таким варіантам.

3

Торшер, як окремий об’єкт

Торшер нерідко може виступати в якості окремого арт-об’єкту. Він здатний прикрасити інтер’єр і заповнити пустоти в просторі, розставити акценти. В такому випадку краще віддати перевагу торшерами з яскравими абажурами або оригінальним дизайном.

4

Універсальний вибір для будь-якого інтер’єру

Торшеру знайдеться застосування в будь-якому просторі. У класичному інтер’єрі доречні варіанти на латунній  основі  з текстильним конусним абажуром. У ньому допускається бахрома, вишивка, бісер.

У гламурному або необароко інтер’єрах дизайнери радять використовувати моделі з кришталю, скла і страз. Також не виключаються варіанти з тканини. Основа  таких світильників зазвичай з нержавіючої сталі. Найбільш ефектно в перерахованих вище інтер’єрах виглядають сріблясті і чорні моделі.

5

Вигнуті торшери на металевій стійці ідеально підходять для просторів, оформлених в напрямках хай-тек, лофт, мінімалізм, а також в скандинавському стилі.

Чудово виглядають в інтер’єрі триноги у вигляді прожекторів. Групові освітлювальні прилади, підібрані в єдиному стилі, але різні за висотою, виглядають дуже ефектно в сучасному інтер’єрі.

7

Де поставити торшер

Його зазвичай ставлять поруч з кріслом, диваном, біля  журнального столика. У спальній кімнаті часто торшер замінює  приліжкову  тумбу. В цьому випадку хороші моделі, обладнані поличками.

Щоб внести в інтер’єр відчуття впорядкованості  і симетрії, необхідно поставити два однакових торшера біля столу, стелажа, ліжка, дивана або каміна.

9

Під що вибирати абажур?

Щоб інтер’єр виглядав цілісно необхідно підбирати абажури під колір крісел, дивана, штор, пледа або покривала. Хоча він може відрізнятися на кілька тонів. Універсальні варіанти – абажури, виконані в сірому, кремовому або білому кольорі, лаконічної  традиційної форми. Вони підійдуть до будь-якого інтер’єру.

About Author

riter

Прокоментировать